Niğde’de ‘Sanayide Karbon Zirvesi’ düzenlendi

HABER:

Niğde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Ankara Bilgi Teknolojileri tarafından düzenlenen “Sanayide Karbon Zirvesi” kapsamında, kamu kurumları ve özel sektörden uzmanlar bir araya geldi. Zirvede, karbon ayak izi hesaplaması ve iyileştirilmesi konuları ele alındı.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Niğde OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş, Avrupa Birliği’nin uygulamaya koyduğu Yeşil Mutabakat politikasının, ülkemizin kalkınma hedefleri doğrultusunda bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Altunbaş, Avrupa Birliği’nin Yeşil Mutabakat çerçevesinde 2050 yılında karbonsuz ilk kıta olma hedefini ortaya koymasının, karbon düzenleme mekanizmasının önemini vurguladı.

Ankara Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Yücel Koçak ise, zirvede geliştirilen ürünün kullanımı, mevzuatlar ve enerji verimliliği konularında bilgilendirmeler yapıldığını söyledi. Ayrıca, küresel ısınmanın insan yaşantısına etkileri ve sektörlere göre alınabilecek önlemler de ele alındı. Katılımcıların farklı sektörlerden olması nedeniyle zirvede, çeşitli sorulara da cevaplar verileceği belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*