Yalova’da engelli gençlere asker eğlencesi

Yarın, Yalova’da vatani görevini bir günlük süreyle yerine getirecek engelli gençler için kına eğlencesi düzenlendi.

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği tarafından dernek lokalinde gerçekleştirilen programda, engelliler için asker eğlencesi düzenlendi. Programa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan ve Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacıoğulları da katıldı. Protokol üyeleri avuçlarına kına yakarak, gençlerin heyecanına ortak oldu. Aileleriyle birlikte katılan gençler, oynayarak ve eğlenerek unutulmaz bir gece geçirdi.

Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan, Yalova’da 20 engelli bireyin yarın 1 günlüğüne askerlik yapacağını belirtti. Engelliler için gurur ve onur dolu bir an yaşandığını dile getiren Arslanhan, “Her Türk asker doğar ama uzun zamandır engellilerimiz askere gidemiyordu, bu onur ve gururu yaşamıyordu. Yaklaşık 20 sene önce Genelkurmay Başkanlığı’nın başlattığı, engellilerin de askere gitmesinin önünü açan bir uygulamayla biz de Yeni Yaşam Engelliler Derneği olarak, ilimizde bulunan engelli kardeşlerimizi organize ederek Yalova’daki askeriye ile iş birliği yapıp askere göndermek için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu. Arslanhan, her sene bu heyecanı yaşamaktan mutlu olduklarını ve her sene bir engelli kardeşlerinin bir gün de olsa askerlik görevini yerine getirdiğini vurguladı. Tüm organizasyona destek veren Genelkurmay Başkanlığı’nı ve aileleri tebrik eden Arslanhan, “Bu vatani vazifenin verilmesinden dolayı çok mutlular. Ben başta Genelkurmay Başkanımız olmak üzere, aileleri de tebrik ediyorum.” dedi.

Yeğeni askerlik heyecanı yaşayan Kinyas İnci de oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Öte yandan, asker eğlencesi yapılan 20 engelli genç, yarın Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda 1 günlüğüne askerlik vazifesini yerine getirecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*