Çağlar Söyüncü: “Transfer sürecinde tüm odağım burasıydı”

e açıkladı:

Fenerbahçe’nin yeni transferi Çağlar Söyüncü, sezon sonuna kadar şampiyonluk hayallerini gerçekleştirmek için tüm odağının Fenerbahçe’ye yoğunlaştığını dile getirerek, “Şampiyonluk hayali benim transfer sürecimdeki en büyük etkendi” dedi. Fenerbahçe’de şampiyonluk yarışına giren takımın yeni transferi Çağlar Söyüncü, sarı-lacivertli kulübün TV’sine özel açıklamalarda bulundu. Kendi performansı, takım içindeki forma rekabeti ve transfer süreci hakkında konuşan Söyüncü, “Taraftarlara ve sizin aracılığınızla taraftarlara mesaj göndermek benim için büyük bir mutluluk. Burası benim için çok özel bir yer. Şu anda hedeflediğim noktadayım. Transferden önce birçok hedefim ve hayallerim vardı. Takım olarak sezon sonunda zirveye ulaşacağız. İlk hedefim hızlı bir şekilde takıma uyum sağlamaktı ve Cumartesi gününden itibaren bunu başardım. Bundan dolayı mutluyum ve harika bir galibiyet almış olduk. Takım arkadaşlarıma, teknik ekibe ve taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Türk olduğum için uyum problemi yaşamayacağımı biliyordum ama yeni bir takıma geldim ve çok yetenekli futbolcularla bir aradayım. Hepsi bana yardımcı oldular ve şimdilik çok mutluyum” diye konuştu.

Takım içindeki forma rekabetinden bahseden Söyüncü, “Tamamen bana ve diğer oyunculara büyük bir fırsat. Altını çizerek söylüyorum, takımdaki kariyerli ve Avrupa’da büyük tecrübelere sahip futbolcularla oynamak. Fenerbahçe sezon başında takımı bu şekilde kurdu ve takıma katıldığımda da bunu net bir şekilde gördüm. Rekabet her yerde olduğu gibi burada da çok yüksek. Ama bu rekabetin bizi şampiyonluğa ulaştıracağından kimsenin şüphesi olmasın. Bizim için büyük bir fırsat ve tecrübeli oyuncularla bir aile ortamında oynamak benim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Transfer sürecinden bahseden Çağlar Söyüncü, “Bu çok zorlu bir dönemdi. Hem mental olarak hem de bedenen yorucu bir süreçti. 2,5-3 hafta boyunca sadece buraya odaklanmıştım ve başka hiçbir şey düşünmüyordum. Bu yüzden biraz zordu. Ama mutlu sonla bittiği için maçtaki performansıma da bağlayabilirim. Transfer sürecinin verdiği mutlu ve huzurdan dolayı artık daha rahatım ve sahada daha özgür oynayabiliyorum. Takım arkadaşlarımın da yardımıyla, ülkemde olmak da benim için çok önemli bir duygu. Geriye baktığımda her şeyin sonuna odaklanıyorum ve sonunda sevinçle ilerliyorum. Bu nedenle de Ali Başkanıma ve Atletico Madrid Başkanı ile emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Son olarak, “Şimdi önümüzde 4 tane kupaya adayız. Sezonun en kritik zamanı ve şimdi takım olarak daha da dikkatli olmalı ve maçlara odaklanmalıyız. Takım olarak bu sezon şansımız çok yüksek ve inanıyorum ki başarılı olup kupalar alacağız” diyerek sözlerine son verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*