Nitelikli genç yazılımcılar yetiştirilecek

Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Yazılım Yetenek Eğitim ve İstihdam Merkezi’ni kurdu.

Merkez, 480 saatlik ücretsiz eğitim sonrası genç yazılımcıları iş dünyasıyla buluşturarak istihdam fırsatı sağlayacak.

Bilgi veren Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura, üniversitenin öncelikli hedefinin mümkün olduğunca fazla gençle buluşarak onların bu alandaki yetkinliklerini geliştirmek olduğunu belirtti.

Merkezde, 23-35 yaş arası yükseköğrenim mezunlarına 5 alanda uzmanlık kazandırmayı hedefleyen 480 saat sürecek eğitimler verilecek.

Eğitimin ardından genç yazılımcılar, sektör temsilcileri ve kurumlarla yapılan etkinlikler, seminerler ve iş görüşmeleri ile doğrudan iletişime geçerek istihdam fırsatı yakalayabilecek.

Ayrıca merkezde, iş sonrasında mentorluk desteği ve mevcut işlerinden memnun olmayan mezunlar için yeni iş görüşmeleri düzenlenecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura, projenin amacının İstanbul’un yazılım ekosistemini güçlendirmek olduğunu söyledi.

Wissen Akademi Eğitim ve Kariyer Gelişim Direktörü Çağla Aktuna Oyar da iş birliği ile sektöre çok daha nitelikli personeller kazandırmanın hem sektöre hem de katılımcılara fayda sağlayacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*