Cumhurbaşkanı Erdoğan’a keman çalan Ecrin uduna kavuştu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kemanla birlikte öğrenmesini tavsiye ettiği udu, keman çalan Ecrin’e hediye etti.

Genel:

– Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a keman çalan Ecrin’e sürpriz bir hediye verdi. Başkan Zolan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kemanla birlikte öğrenmesini tavsiye ettiği udu, Ecrin’e hediye etti.

– Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar öğrencisi olan ve keman çalan Ecrin Polatlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Şubat 2024 Perşembe günü gerçekleştirdiği Denizli ziyaretinde kendisine keman çalmak için Cumhurbaşkanlığı otobüsünü selamlamasıyla gündem olmuştu.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar öğrencisi olan Ecrin Polatlı’nın çaldığı keman eşliğinde Çanakkale Türküsünü seslendirmişti ve daha sonra Ecrin ile bir süre sohbet etmişti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı’un Ziyareti:

– Ecrin Polatlı ve ailesinin ziyaretine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı. Ziyarette küçük yaşta keman çalmayı hayal eden ve 4 yıldır Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda keman eğitimi alan Ecrin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışmasını unutamayacağını söyledi.

– Büyük bir hayranlıkla dinlediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavsiyesi üzerine udu öğrenmeye karar veren Ecrin, Başkan Zolan’a tespih hediye etti. Bunun üzerine Başkan Zolan, Ecrin’in babasının kendisine teslim ettiği tespihi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırmak üzere teslim aldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim Çalışmaları:

– Başkan Zolan, bu ziyaret sırasında gençlerin müzik ve spor eğitimi almaları için ücretsiz kurslar düzenlediklerini ve bu yolla gençlerin yeteneklerinin keşfedilmesi ve özgüvenli bireyler olarak yetişmesi için destek verdiklerini belirtti.

– Ecrin’in de bu desteklerden yararlanarak konservatuar eğitimi almasını sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden aile, Başkan Zolan’a Ecrin’in hayallerine destek olması için minnettar olduklarını dile getirdi.

– Başkan Zolan da ut çalmayı öğrenmesini tavsiye ederek Ecrin’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da tavsiyesiyle bir udu hediye etti. Udu hediyesi karşısında büyük bir sevinç yaşayan Ecrin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a satın aldığı tespihi vermek üzere Başkan Zolan’a teslim etti.

Sonuç:

– Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kemanla birlikte öğrenmesini tavsiye ettiği udu, keman çalan Ecrin’e hediye etti. Bu jest, Ecrin ve ailesini mutlu ederken, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere ve yeteneklere verdiği destek de bir kez daha görülmüş oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*