İki kardeş kulüp, 7’de 7 yaparak final maçını karşılıklı oynadı

Söke Basket Spor Kulübü (SBK) ve Kuşadası şubesi olarak bünyesine kattığı Kuşadası Academy Spor Kulübü (KASK) başarılı kulüpler arasında yer almaktadır. Her iki kulüp de U-12 kategorisinde mücadele etmekte ve gruplarındaki 7 maçlarını yenilgisiz tamamlamışlardır. Kardeş kulüpler, final maçında karşı karşıya gelmiştir.

Söke Basket Spor Kulübü (SBK) başarılarıyla ve bünyesine kattığı Kuşadası Academy Spor Kulübü (KASK) ile adından söz ettirmektedir. U-12 kategorisinde mücadele eden iki kulüp, gruplarında 7 maçını da yenilgisiz tamamlayarak final maçında karşı karşıya gelmiştir. Final maçında, sporcular sahaya çıkarken velilere anlamlı bir mesaj vermişlerdir. Pankartta “Büyüklerimiz. Atamızın sporcuları olarak bizler zeki, çevik ve ahlaklı olacağımıza söz veriyoruz” ifadeleri yer almıştır.

Kulüplerin antrenörleri Mert Avcı ve Orhan Köklü, yaptıkları konuşmada önceliklerinin çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmak olduğunu ve kazanmanın ötesinde çocuklara saygı duymayı öğretmek olduğunu vurgulamışlardır. Her iki kulübün kurucu antrenörü Barış Koyuncuoğlu ise Söke Basket Spor Kulübü’nün bir marka olduğunu ve Kuşadası’da da ciddi sporcu sayısına ulaşan Kuşadası Academy Spor Kulübü’nün de markalaşacağını belirtmiştir. Ayrıca, Söke ve Kuşadası’ndaki velilere de teşekkür etmiştir.

Final maçında verilen mesajların yanı sıra asi davranışlar ve centilmenliğe dikkat çekilmiş, 12 yaş kategorisinde alınan kararların doğrultusunda genç hakemlerin, antrenörlerin ve sporcuların gelişiminin ikinci plana atıldığını belirten bir sitemde bulunulmuştur. Ayrıca, teknik faul nedeniyle maçtan atılan antrenörlerin tribünleri boşaltması ve verilen mesajın kaçınılmaz olduğuna dikkat çekilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*