Milletvekili Öncü, yeni dönemde rektör Çomaklı’ya başarılar diledi

Haber

Erzurum Ak Parti Milletvekili Fatma Öncü ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Beyza Saltuk Başçı, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan’ın da eşlik ettiği ziyarette, Atatürk Üniversitesi ailesine 2023-2024 bahar yarıyılında başarı dileklerini ileten Milletvekili Öncü, üniversitenin bölge kalkınması için öneminden bahsetti.

Öncü, Atatürk Üniversitesi’nin bölgenin adeta kalbi olduğunu ve Yeni Nesil Vizyonu ile ülke yükseköğrenimine önemli bir katma değer sağladığını belirtti. Ayrıca, yetiştirilen bilim insanlarıyla da bilginin değere dönüştüğünü aktardı. Öncü, üniversitenin gelişimini yakından takip ettiğini ve tamamlanan ve devam etmekte olan projelerden dolayı Rektör Çomaklı’yı tebrik ederek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Atatürk Üniversitesi’nin başarılarıyla anılmasının gurur verici olduğunu söyledi.

Rektör Çomaklı ise üniversitenin gelişim sürecine hız vermek adına başta il milletvekilleri olmak üzere ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve dayanışma içinde olduklarını belirterek, ihtiyaç duyulan her alanda destek vermekten mutluluk duyacaklarını vurguladı. Ayrıca, üniversitenin projeleri, çalışmaları ve mevcut durumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Rektör Çomaklı ayrıca, Atatürk Üniversitesi ailesinin topluma ve insanlığa faydalı çalışmalar yapabilmek için gece gündüz demeden çaba gösterdiğini vurguladı. Bu amaçla, üniversitenin gelişim sürecine hız vermek adına başta il milletvekilleri olmak üzere ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve dayanışma içinde olduklarını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*